Майже 70 дітей, десятки майстерок і нові знайомства: як пройшла перша хвиля літніх канікул у Центрах життєстійкості «Джерела» у Львові

Датовано
2 Липня, 2026 3 хв

У Львові дбають про те, щоб під час літніх канікул діти мали можливість цікаво, безпечно й корисно проводити час. Саме тому Центри життєстійкості «Джерела» відкрили свої двері для дітей. Упродовж червня у двох центрах відбулися дитячі табори, у яких взяли участь 66 дітей віком від 5 до 13 років.

Літні табори стали продовженням головної місії Центрів життєстійкості — підтримувати дітей та їхні родини. Через творчі заняття, командні ігри й спільні проєкти психологи та фахівці із соціальної роботи мають змогу краще пізнати дітей, побачити, кому може бути потрібна додаткова увага чи психологічний супровід. Водночас для самих учасників це був безпечний простір, де вони знайомилися, спілкувалися, вчилися взаємодіяти та знаходили нових друзів.

Як пройшла перша хвиля літніх канікул?

У Центрі життєстійкості на вул. Грінченка відбулося дві дводенні зміни, учасниками яких стали 31 дитина, переважно із сімей військовослужбовців і ветеранів, внутрішньо переміщених осіб та сімейних форм виховання. Натомість у Центрі на вул. Науковій п’ятиденний табір відвідали 35 дітей віком від 5 до 10 років.

Попри різний формат, обидві програми були побудовані довкола творчості, гри та командної роботи. На Грінченка діти створювали власних маскотів, розмальовували екоторбинки, а наприкінці табору отримували стікерпаки зі своїми героями. На Науковій учасники будували Місто життєстійкості, розписували камінчики-обереги, створювали власний магазин, вигадували казки та разом будували халабуду — простір, який облаштовували за власними правилами.

«Для себе ми ще раз переконалися, наскільки важливо організовувати групові заходи для дітей. У нинішніх умовах їм дуже потрібен безпечний простір, де вони можуть навчитися спілкуватися, домовлятися, відстоювати власні кордони та взаємодіяти з іншими», — каже керівниця Центру життєстійкості на вул. Грінченка Анастасія Трофимчук. Її колега, керівниця Центру життєстійкості на вул. Науковій Уляна Стефак, додає, що під час табору дорослі лише задавали напрямок, а далі діти самі створювали свій світ — будували місто, вигадували історії, розподіляли ролі й навчалися домовлятися між собою.

Батьки: «Діти вже хочуть повернутися»

Після завершення табору Центр отримав багато теплих відгуків від батьків, які відзначали, що діти із задоволенням поверталися додому з новими враженнями та ще довго ділилися пережитими історіями й іграми.

«Донечка дуже задоволена табором, цікавими прогулянками, іграми та руховою активністю. А про халабуду й досі згадує. Дякую за щасливі оченята доні та море крутих спогадів», — ділиться мама учасниці табору Марія. 

Для багатьох батьків важливо було не лише те, що діти цікаво провели час, а й атмосфера, яку вдалося створити команді Центрів життєстійкості. Ще одна мама зізнається, що найкращим показником для неї стала реакція дитини після завершення табору: «Вона кожного дня йшла із задоволенням, поверталася з новими враженнями, а коли табір завершився, дуже засмутилася і вже хоче ще».

У липні Центри життєстійкості знову запрошують дітей на канікули

Уже в липні Центри життєстійкості «Джерела» проведуть нові літні зміни. Програми оновили, тож на учасників чекають нові ігри, творчі завдання та командні активності. Організатори також прагнуть, щоб цього разу до таборів долучилися діти, які ще не брали участі у червневих змінах. Пріоритет надаватимуть дітям із вразливих категорій.

У Центрі життєстійкості на вул. Грінченка дводенний табір для дітей 9–12 років відбудеться 16–17 липня з 10:00 до 13:00.

Натомість у Центрі життєстійкості на вул. Науковій відбудеться триденний табір «Пізнаю світ через гру» для підлітків 11–14 років. Він триватиме 8–10 липня з 14:00 до 17:00. На учасників чекають настільні ігри, командні змагання, творчі завдання, логічні головоломки та щоденні тематичні виклики.

Детальна інформація: 097 400 22 88 

Також можна заповнити реєстраційні форми:

для участі у канікулах на Грінченка

для участі у канікулах на Науковій

Після подання заявки організатори просять очікувати підтвердження участі. 

Кількість місць у групах обмежена, тому організатори рекомендують не відкладати реєстрацію.

Нагадаємо, головна мета роботи Центрів життєстійкості — допомогти керувати стресом, відновлюватися після складних подій і залишатися активними, попри труднощі. У Львові такі центри працюють на двох локаціях: вул. Грінченка, 4 та вул. Наукова, 59−61

Зміст

Поділитись