
В Україні оголосили про створення унікального об’єднання – громадської спілки «Мережа батьківських організацій». Її заснували батьки-лідери ГО, які захищають права дітей з інвалідністю, з різних областей України.
Днями у Львові представники батьківських організацій провели установчі збори Спілки, на яких затвердили структуру, статут і керівні органи. Свою адвокаційну діяльність в межах Мережі батьки планують проводити в різних напрямках – освіта, медицина, соціальна сфера, вдосконалення законодавчої бази, дослідження. Від раннього втручання і до підтриманого проживання, щоб діти з інвалідністю та їхні сім’ї отримували належний захист, підтримку, сервіси протягом усього життя.
«Наш голос звучатиме тепер голосніше», – резюмували після установчих зборів Мережі її учасники.
Президентом ГС «МБО» обрали голову БУ «Академія «КІДДОМ» Вячеслава Козака. Наразі до Мережі входить 16 батьківських організацій:
- ГО «Розправлені крила» (м.Львів)
- БО «Академія «КІДДОМ» (м.Київ)
- БО «Паралельні світи» (Харківська обл.)
- ГО «Вінниця ДАУН СИНДРОМ» (м.Вінниця)
- ГО «Вікен» (м.Київ)
- ГО «Аутизм. Свідоме батьківство» (м.Запоріжжя)
- ГО «Інклюзивні студії» (м.Луцьк)
- ГО «Гармонія» (м. Вінниця)
- ГО «Справа Кольпінга в Україні” “Родина Кольпінга» (м. Вінниця)
- ГО «Батьківська спільнота» (м.Київ)
- ГО «Ангел дитинства» (м.Дніпро)
- ГО «Полтава ДАУН СИНДРОМ» (м.Полтава)
- ГО «Коаліція українських батьків» (м.Харків)
- ГО «Милосердя Маловисківщини» (Кіровоградська обл.)
- ГО «Особлива майстерня – мистецтво для аутизму» (м.Харків)
- ГО «Аутизм-Житомир» (м.Житомир)
Далі – офіційна реєстрація Мережі і розгортання діяльності з метою забезпечення і захисту прав дітей і молоді з інвалідністю, а також їхніх сімей.
Важливо, що Мережа буде розширюватися. Спочатку до її складу зможуть увійти організації, які є учасниками проєкту від ЮНІСЕФ і Центру «Джерело», а згодом – інші батьківські об’єднання.
Захід провели в межах проєкту, який реалізується ЮНІСЕФ та Центром соціальних послуг «Джерело» за фінансової підтримки Bundesministerium für wirtschaftliche Zusammenarbeit und Entwicklung (BMZ) через державний банк розвитку KfW і в межах національної програми з розбудови системи кращого догляду за дітьми «Кращий догляд для кожної дитини».